• Utakmica počinje molitvom na centru igrališta
  • Utakmica se igra 2x8 min.
  • Momčad utakmicu počinje s 5 igrača plus vratar
  • Utakmice se igraju na vanjskom terenu Nadbiskupijskog sjemeništa.
  • U slučaju vremenskih neprilika utakmice se prebacuju u sjemenišnu dvoranu, utakmice u dvorani se igraju po promijenjenim pravilima ( četiri igrača plus vratar).
  • MMNL Split se igra po pravilu Beringovih tablica. U završnicu MMNL odlazi 8 najboljih ekipa (po dvije iz svake skupine) te se onda igra po pravilu Kup sistema.
  • U slučaju jednakih bodova u tablici dviju ili više ekipa, prvo se gleda njihov međusobni ogled zatim bolja gol razlika.
  • Zamijene se vrše za vrijeme igre, broj zamjena je neograničen. Zamjena se vrši na način da igrač mora napustiti teren, kako bi novi igrač ušao, ako se zamjena ne izvrši ispravno, sudac je dužan, ako primijeti nepravilnosti kazniti dotičnu momčad.
  • Pravo nastupa u MMNL imaju ministranti rođeni od 1.04.2004. te svi mlađi ministranti!!!
  • U župnoj momčadi na terenu može biti najviše 1 srednjoškolac!!!
  • Ako u terenu igraju dva srednjoškolca u jednoj ekipi, automatski pobjeda (3:0) se pripisuje suprotnoj ekipi!!!
  • Strogo je zabranjeno psovanje i neprimjereno ponašanje, sudac je dužan igrača kaznit opomenom (žuti karton i dvije minute ne igranja => dva žuta kartone = zabrana igranja jedne sljedeće utakmice) ili isključenjem (crveni karton i dvije minute ne igranja, bez prava povratka u igru te određene sankcije).
  • U slučaju kazne igraču ili cijeloj ekipi, voditelj lige u suradnji i dogovoru sa sucem, delegatom i povjerenikom Ureda za duh. zvanja primjenjuje određene sankcije.
  • Momčad koja ne dođe na utakmicu u zakazanom terminu gubi istu rezultatom 3:0.
  • Igrač koji postigne pogodak dužan je doći do zapisničkog stola i reći svoje ime kao bi se evidentiralo u zapisnik utakmice. (Isto to može napraviti i voditelj momčadi)
  • Voditelj momčadi dužan je prijaviti momčad 10 minuta prije početka utakmice.
  • Voditelj momčadi ili župnik/kapelan je odgovoran za ponašanje svoje momčadi.
  • Voditelj momčadi je dužan igrače upoznati s ovim pravilima.
  • Najbolje tri ekipe osvajaju medalje i pehar (ekipa koja osvoji 1. mjesto dobiva i prijelazni pehar). Također nagrađujemo i fair-play ekipu, najboljeg igrača, strijelca i golmana.