Splitsko-makarski nadbiskupi
1. 1., svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine
6. 1., Bogojavljenje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje
15. 1., Sv. Stošija
* Zadar - sudjelovao na svečanoj proslavi svetkovine sv. Stošije, zaštitnice grada
16. 1.
* Ordinarijat – predsjedao sjednici Prezbiterskoga vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije
17. 1., Druga nedjelja kroz godinu
* Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom blagdana Gospe Ranjene
18. 1.
* Ordinarijat – primio članove Udruge osoba s invaliditetom „Prijatelj“ iz Metkovića
* BiH, Sarajevo – nazočio svečanoj akademiji povodom 25. obljetnice biskupskog ređenja uzoritog kardinala Vinka Puljića
19. 1.
* BiH, Sarajevo – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i prigodnom ručku prigodom 25. obljetnice biskupskog ređenja uzoritog kardinala Vinka Puljića
20. 1.
* Ordinarijat – predstavio knjigu pape Franje „Božje ime je Milosrđe“
* Ordinarijat – predsjedao sjednici Pastoralnog vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije
22. 1.
* Katedrala – predvodio molitvu za jedinstvo kršćana
20. 1.
* Mlinište – predvodio misu zadušnicu za pokojne roditelje
25. 1.
* Zagreb – Izvanredno plenarno zasjedanje HBK
26. 1.
* Zagreb – nazočio Teološko-pastoralnom tjednu
* Zagreb – sjednica Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja
31. 1., Četvrta nedjelja kroz godinu
* Split, Dobri – predvodio Službu Riječi prigodom završetka godine posvećenog života u crkvi Gospe od Zdravlja
2. 2., Prikazanje Gospodinovo - Svijećnica
* Dubrovnik – sudjelovao na otvaranju feste i svečanoj Večernjoj uoči svetkovine sv. Blaža
3. 2. Sv. Blaž, b. i mč.
* Dubrovnik – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i procesiji povodom svetkovine sv. Blaža, zaštitnika Grada
4. 2.
* Split, Dobri – predvodio sv. misu zadušnicu za pokojnog fra Petra Bezinu u crkvi Gospe od Zdravlja
7. 2.
* Kotor, Crna Gora – sudjelovao na proslavi sv. Tripuna, zaštitnika Grada
17. 2.
* Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
26. 2.
* Ordinarijat – Ugostio na večeri crkvene vjerodostojnike, goste prigodom ređenja mons. Jure Bogdana
27. 2.
* Split, Konkatedrala – u ulozi glavnog zareditelja predsjedao svečanim euharistijskim slavljem i obredom ređenja novog Vojnog ordinarija, mons. Jure Bogdana
28. 2.
* Split, Katedrala – koncelebrirao na euharistijskom slavlju, biskupskoj mladoj misi mons. Jure Bogdana
29. 2.
* Otrić – pastirski pohod
1. 3.
* Desne – pastirski pohod
* Rogotin – pastirski pohod
2. 3.
* Zagreb, Zgrada Vojnog ordinarijata – prisustvovao svečanom preuzimanju Vojnog ordinarijata mons. Jure Bogdana, novozaređenog Vojnog ordinarija
3. 3., sv. Marin (imendan)
* Vid/Prud – pastirski pohod
4. 3.
* Tugare – predvodio euharistijsko slavlje prigodom 1164. obljetnice prvog spomena imena Tugare
5. 3.
* Metković, sv. Nikola – pastirski pohod
6. 3. Četvrta korizmena nedjelja
* Bijeli Vir – pastirski pohod
7. 3.
* Opuzen – pastirski pohod
8. 3.
* Slivno Ravno – pastirski pohod
9. 3.
* Metković, sv. Ilija – pastirski pohod
11. 3.
* Stablina – pastirski pohod
12. 3.
* Split, palača Milesi – otvorio Dane kršćanske kulture
13. 3., Peta korizmena nedjelja
* Makarska, Katedrala sv. Marka – predvodio euharistijsko slavlje prigodom tradicionalnog pohoda Makarskoj uoči Uskrsa
14. 3.
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko povodom 8. obljetnice preminuća službenice Božje Chiare Lubich, utemeljiteljice Djela Marijina
15. 3.
* Ordinarijat – primio bogoslove kandidate za službe lektorata i akolitata
16. 3.
* Split, CBS – predvodio euharistijsko slavlje i podijelio kandidaturuza đakonat i prezbiterat šestorici bogoslova na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije i dvojici na naslov Dubrovačke biskupije
17. 3.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obljetnica smrti pokojnih splitsko-makarskih nadbiskupa: Frane Franića i Ante Jurića
19. 3., sv. Josip, zaručnik Blažene Djevice Marije
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje podjele službi lektorata i akolitata
* Dugi Rat – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnika župe
20. 3., Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodnje
* Split, Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
* Split, Katedrala - popodne sudjelovao na uri klanjanja
21. 3. Veliki ponedjeljak
* Split, Katedrala - popodne sudjelovao na uri klanjanja
22. 3., Veliki utorak
* Ordinarijat – sveta misa i doručak sa djelatnicima Ordinarijata
* Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
* Katedrala – popodne sudjelovao na uri klanjanja
* Ordinarijat - sudjelovao na zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“
23. 3., Velika srijeda
* Katedrala – ujutro sudjelovao na uri klanjanja
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
24. 3., Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje
25. 3., Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka
26. 3., Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike te sudjelovao na zajedničkom ručku
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje
27. 3., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – predvodio euharistijsko slavlje
1. 4.
* Ordinarijat – primio predstavnike Međunarodne katoličke karizmatske službe (ICCRS)
3. 4., Nedjelja Božanskog milosrđa
* Split, Sjemenište – sudjelovao na svečanoj akademiji uoči svetkovine Navještenja Gospodinova
25. 3., Navještenje Gospodinovo - Blagovijest
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice Sjemeništa i Nadbiskupijske klasične gimnazije
* Split, Samostan Sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog - predvodio euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice samostana i splitske Provincije Navještenja Gospodinova
4. – 7. 4.
* Zagreb, HBK – sudjelovao na 52. redovitom plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije
8. 4.
* Komin – pastirski pohod
9. 4.
* Bagalović – pastirski pohod
10. 4., Treća vazmena nedjelja
* Ploče – pastirski pohod
11. 4.
* Ravča – pastirski pohod
12. 4.
* Kozica/Zavojane – pastirski pohod
13. 4.
* Seget – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
14. 4.
* Orah – pastirski pohod
15. 4.
* Dolina Neretve – predvodio izlet djelatnika i suradnika Ordinarijata
16. 4.
* Krstatice – pastirski pohod
17. 4., Četvrta vazmena nedjelja, Nedjelja Dobrog Pastira
* Seget – sveta krizma
18. 4.
* Staševica – pastirski pohod
19. 4.
* Veliki Prolog – pastirski pohod
20. 4.
*Raščane/Župa Biokovska – pastirski pohod
21. 4.
* Vidonje – pastirski pohod
22. 4.
* Metković (sv. Ilija) – predvodio sv. Misu i obred krštenja
* Metković (sv. Ilija) – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
23. 4.
* Metković (sv. Ilija) – sveta krizma
* Opuzen - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Slivno Ravno - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
24. 4., Peta vazmena nedjelja
* Slivno Ravno – sveta krizma
* Opuzen – sveta krizma
* Split, Ordinarijat – primio predstavnike inicijative „40 dana za život“
26. 4.
* Vrgorac – pastirski pohod
27. 4., Blažena Ozana Kotorska
* Split, Škrape – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
29. 4., sveta Katarina Sijenska
* Podbablje - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Vinjani - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
30. 4.
* Split, Škrape – sveta krizma
1. 5., Šesta vazmena nedjelja
* Podbablje – sveta krizma
* Vinjani – sveta krizma
3. 5., sveti Filip i Jakov
* Split, mesdžid Medžlisa Islamske zajednice u Splitu – posjetio molitveni prostor Islamske zajednice gdje ga je primio glavni imam Vahid efendija Hadžić sa svojom suprugom i muallimom (vjeroučiteljicom) Suadom, te s mujezinom molitvenog prostora
* Solin, Gospa od Otoka – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
5. 5., Uzašašće Gospodinovo
* Ordinarijat – svečano otkrio reljef Ivana Pavla II., djelo akademskog kipara gospodina Kuzme Kovačića, u dvorani Ivan Pavao II.
6. 5. sv. Dujam, biskup i mučenik, zaštitnik Splita i Nadbiskupije
* Ordinarijat – primio hrvatskog generala Mirka Šundova, načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske, zatim zapovjednika Hrvatskog vojnog učilišta generala pukovnika Slavka Barića, zapovjednika Hrvatske ratne mornarice komodora Predraga Stipanovića i pukovnika Darka Podruga
* Split, Hrvatsko narodno kazalište – prisustvovao svečanoj sjednici Gradskog vijeća uoči slavlja svetog Dujma i Dana Grada
* Ordinarijat – primio predsjednika Vlade Republike Hrvatske, gospodina Tihomira Oreškovića, zajedno sa ministrom unutarnjih poslova Vlahom Orepićem, ministrom poduzetništva i obrta Darkom Horvatinom, županom splitsko-dalmatinskim Zlatkom Ževrnjom te brojnim suradnicima
* Split, Katedrala – predvodio svečanu molitvu Večernje tijekom koje su prepozit Prvostolnog kaptola mons. Nediljko Ante Ančić i gradonačelnik grada Splita Ivo Baldasar otvorili moćnik sv. Dujma
* Split, palača Skočibučić-Lukaris – otvorio izložbu fotografija „Papa Franjo u Izraelu“
* Katedrala – Riva – sudjelovao na procesiji i koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju koje je ove godine predvodio mons. Jure Bogdan, vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj
8. 5., Sedma vazmena nedjelja
* Solin, Gospa od Otoka – sveta krizma
10. 5.
* Split, Katedrala - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
11. 5.
* Split, Spinut - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
12. 5., sv. Leopold Bogdan Mandić
* Split, Sjemenište – povodom Dana Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu predvodio svečano euharistijsko slavlje te prisustvovao prigodnoj akademiji
* Zakučac, svetište sv. Leopolda Bogdana Mandića – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje
14. 5., sv. Matija, apostol
* Split, Varoš – podijelio sakrament prve pričesti i svete krizme osobama oboljelima od autizma
15. 5., Pedesetnica – Duhovi
* Split, Spinut – sveta krizma
* Split, Katedrala – sveta krizma
* Živogošće – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
16. 5., sv. Ivan Nepomuk, zaštitnik grada Omiša
* Omiš, Sv. Mihovil - predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje u okviru susreta molitvenih zajednica sa područja Nadbiskupije
17. 5.
* Živogošće – sveta krizma
18. 5.
* Vepric – sudjelovao na Svećeničkom danu Splitsko-makarske nadbiskupije
* Podgora - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
19. 5.
* Split, Katedrala – susreo se sa ministrom kulture RH gosp. Zlatkom Hasanbegovićem
* Split, Pojišan – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
20. 5.
* Split, Ordinarijat – primio osnovnoškolske i srednjoškolske ekipe koje su na nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi ostvarile najbolje rezultate, te njihove mentore i ravnatelje
21. 5.
* Split, Pojišan – sveta krizma
* Makarska, Kraljica Mira – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Makarska, Kraljica Mira – predslavio svetu misu u kojoj je blagoslovio novi kip i mozaik
22. 5., Presveto Trojstvo
* Podgora – sveta krizma
* Makarska, Kraljica Mira – sveta krizma
25. 5.
* Gospić – koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju tijekom kojega je zaređen novi gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić
26. 5., Tijelovo – Svetkovina Presvetog Tijela i Predragocjene Krvi Gospodinove
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje, klanjanje i procesiju sa blagoslovom Presvetim Oltarskim Sakramentom u peripteru Katedrale
28. 5.
* Zagvozd - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Vrgorac - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
29. 5., Deveta nedjelja kroz godinu
* Vrgorac – sveta krizma
* Zagvozd – sveta krizma
3. – 6. 6.
* Njemačka, Hrvatska katolička misija u Mainzu – posjetio Misiju i podijelio svetu krizmu kandidatima
7. 6.
* Zagreb, HBK – sudjelovao na Izvanrednom plenarnom zasjedanju HBK
10. 6.
* Katuni – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
11. 6.
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje prigodom susreta ministranata
12. 6., Jedanaesta nedjelja kroz godinu
* Katuni-Kreševo – sveta krizma
13. 6., sv. Antun Padovanski
* Tučepi – predvodio euharistijsko slavlje i procesiju sa kipom sv. Ante
* Split, Poljud – blagoslovio novi kip sv. Ante te predvodio procesiju i euharistijsko slavlje
14. 6.
* Split, Ordinarijat – podijelio priznanja i nagrade najboljim ekipama Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“
15. 6.
* Split, Medicinski fakultet – sudjelovao svečanosti prigodom Dana Sveučilišta u Splitu
18. 6.
* Vepric – proslavio 50. godišnjicu mature sa svojim kolegama
21. 6.
* Split, Ordinarijat – primio kandidate za sveti red prezbiterata
23. 6.
* Split, Ordinarijat – primio kanadskog veleposlanika u RH, gospodina Daniela Maksymiuka
25. 6., Dan državnosti
* Split, Konkatedrala – zaredio petoricu prezbitera, dvojicu na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije i trojicu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja
26. 6. Trinaesta nedjelja kroz godinu
* Vidonje – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 400. obljetnice stare župne crkve sv. Ivana Krstitelja
27. 6.
* Sjemenište – predvodio svetu misu zahvalnicu i Te Deum prigodom završetka školske godine, te sudjelovao na prigodnom programu dodjele učeničkih svjedodžbi
28. 6.
* Split, Ordinarijat – primio i udijelio blagoslov grupi hodočasnika iz Poljske
30. 6.
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje i Te Deum povodom završetka odgojne godine
1. 7.
* Split, Gospa od zdravlja – predvodio sv. misu zahvalnicu i Te Deum za studente povodom završetka akademske godine
4. – 7. 7.
* BiH, Potoci – sudjelovao na permanentnom obrazovanju za mlađe svećenike splitske metropolije
8. 7.
* Split, Ordinarijat – primio izaslanstvo Viteškog alkarskog društva Sinj
* Split, Ordinarijat – primio predstavnike udruge Skac_ST
9. 7.
* Trogir, samostan sv. Nikole – sudjelovao u izboru opatice benediktinki
* Ostrvica – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
10. 7.
* Ostrvica – sveta krizma
12. 7.
* Split, Ordinarijat – primio organizatore evangelizacije tijekom Ultra Europe festivala
14. 7.
* Split, Ordinarijat – primio mlade animatore koji volontiraju u projektu evangelizacije tijekom Ultra Europe festivala
* Split, Gospa od zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje za mlade
15. 7.
* Solin, Gospa od Otoka – zajedno sa p. Markom Rupnikom posjetio gradilište nove bazilike
19. 7.
* Ordinarijat – primio organizatore hodočašća mladih iz neokatekumenskih zajednica za Svjetski susret mladih u Krakowu
21. 7.
* Dolina Neretve – bio na izletu u Dolini Neretve sa p. Markom Rupnikom i njegovim suradnicima
23. 7.
* BiH, Donji Rujani – u Memorijalnom centru Rujani predvodio euharistijsko slavlje za sve poginule branitelje na tom području
24. 7.
* BiH, Lištani – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine sv. Ane, zaštitnice župe
25. 7., sv. Jakov, ap.
* Šibenik – sudjelovao kao suzareditelj na svečanom euharistijskom slavlju i obredu ređenja novoimenovanog šibenskog biskupa, mons. Tomislava Rogića
27. 7.
* Ordinarijat – primio grupu mladih hodočasnika neokatekumenske zajednice iz Dallasa (Teksas, SAD)
2. 8.
* Imotski – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom svetkovine Gospe od Anđela
3. 8.
* Opuzen – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 300. obljetnice župe
7. 8., Devetnaesta nedjelja kroz godinu
* Sinj – nazočio 301. trci viteške igre alke
9. 8., sv. Terezija Benedikt od Križa
* Solin, Gospa od Otoka – susreo se sa predsjednicom Republike Hrvatske, gospođom Kolindom Grabar-Kitarović, prigodom njenog posjeta Solinu
10. 8., sv. Lovro
* Ordinarijat – primio hodočasnike Marijanskog zavjeta za Domovinu
11. 8., sv. Klara
* Split, Samostan sv. Klare – predvodio svečano euharistijsko slavlje u samostanskoj crkvi prigodom svetkovine utemeljiteljice klarisa
13. 8.
* Solin – predvodio svetu misu prigodom 34. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj
15. 8., Uznesenje BDM – Velika Gospa
* Sinj – predvodio ophod i svečano euharistijsko slavlje o svetkovini Velike Gospe
* Split – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje u svetištu Gospe od Pojišana
25. 8.,
* Split, Sjemenište - sudjelovao na Katehetskoj ljetnoj školi
26. 8.,
* Zaostrog - samostan sv. Marije - predvodio sprovodnu misu za fra Srećka Vekića
29. -31. 8.,
* Vepric - sudjelovao na duhovnim vježbama za starije svećenike
1. 9.,
*„Kuća Djeteta Isusa“, Livno – sudjelovao na završetku duhovnih vježbi za mlađe svećenike
3. 9.,
* Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima
5. 9.,
* NKG „Don Frane Bulić“, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine
7. 9.,
* Vepric – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju sa svijećama uoči blagdana Rođenja BDM
8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
* Solin – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju prigodom blagdana Male Gospe
* Solin – sudjelovao na večernjem euharistijskom slavlju kojeg je predvodio mons. Slobodan Štambuk, hvarsko- bračko- viški biskup
11.-18. 9.
* Italija – sudjelovao na hodočašću Splitsko-makarske nadbiskupije u Italiju
20.- 22.9.
*Novigrad na Dobri - kao predsjednik Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja, sudjelovao na susretu animatora za duhovna zvanja
22. 9.
*Split, Gospa od Zdravlja – predvodio misno slavlje za srednjoškolce i njihove profesore
23.9.
*Split- sudjelovao na Redovničkim danim i predvodio sv. misu u crkvi sv. Dominika
25.9.
*Sinj- predvodio euharistijsko slavlje o spomenu 300.-te obljetnice krunjenja Gospe Sinjske
28. 9.
*Vepric- sudjelovao na studijskom danu za svećenike
28. 9. - 29.9.
*Šibenik- sudjelovao na proslavi sv. Mihovila, zaštitnika grada Šibenika
30. 9., sv. Jeronim
* KBF - CBS, predvodio euharistijsko slavlje na početku nove akademske i odgojne godine
1. – 2. 10., Sv. Stjepan, papa i mučenik
* Hvar- sudjelovao na svečanoj proslavi sv. Stjepana I., pape i mučenika
4. 10., Sv. Franjo Asiški
*Split- Klerikat - predvodio svečanu svetu misu na blagdan sv. Franje Asiškog
5. 10.,
*Split- u nadbiskupijskom ordinarijatu održao susret s dekanima
8. 10.,
*Potravlje – predvodio misno slavlje na kojem je posvećena župna crkva Sv. Filipa i Jakova
9. 10.,
*Split, Brda – predvodio sv. misu o 50.-oj obljetnici župe Materinstva Blažene Djevice Marije
11.10. – 14. 10.,
*Zagreb, HBK- sudjelovao na plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije
16.10.
*Glavina donja, Imotski – 25.g. od posvete crkve, predvodio sv. misu
*Duće – predvodio misu zadušnicu za pok. don Antu Vojnovića
19. 10.,
*Vrgorac - susret sa dekanom i svećenicima Biokovskog dekanata
* Ordinarijat – susret sa prof. Lyndonom da Cruzom i oftalmolizima
20. 10.,
* Split, KBF – sudjelovao na simpoziju „Vjera u medijima – mediji u vjeri“
21. 10.,
* Split, Kampus – predvodio sv. misu za početak nove akademske godine
22. 10.,
* Trogir – predvodio obred „Polaganja kamena temeljca“ za gradnju nove crkve sv. Ivana Pavla II. u Trogiru
* Kaštel Gomilica – predvodio sv. misu za vjeroučitelje o 25.- oj obljetnici ponovnog vraćanja vjeronauka u škole
23. 10., Misijska nedjelja
* Kučiće – predvodio sv. misu
25. 10.,
*Split, Katedrala – koncelebrirao na sv. misi koju je predvodio kardinal Raymond Leo Burke te prisustvovao na predstavljanju kardinalove knjige „I riječ je Božja tijelom postala“
26. 10.,
* Metković – susret sa dekanom i svećenicima Neretvanskog dekanata
29. 10.,
* Split – susret sa krizmateljima
30. 10.,
* Gornja Podstrana – predvodio svetu misu i blagoslovio obnovljenu crkvu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije
1. 11., Svi Sveti
* Lovrinac – predvodio sv. misno slavlje i molitvu odrješenja za pokojne
2. 11., Dušni dan
* Vidonje – predvodio sv. misu i molitvu za sve pokojne
3. 11.
* Ordinarijat – radni sastanak u prigodi pripreme za Treći susret hrvatskih katoličkih obitelji
5.11.
* Split, Samostan Sestara Anćela – predvodio sv. misu i obred doživotnog zavjetovanja triju sestara
6.11.
* Split, Blatine – Škrape – predvodio sv. misu i krštenje dvoje djece
* Ordinarijat – primio članove Djela Marijina – Fokolarine
9.-10. 11.
* Zagreb – susret sa kardinalom Müllerom
11. 11.
* Ordinarijat – predsjedao sjednicom pastoralnog vijeća
13.11.
* Solin, Gospa od Otoka – predvodio misno slavlje i obred zatvaranja Jubileja Godine milosrđa
* Split, Katedrala – predvodio misno slavlje i obred zatvaranja Jubileja Godine milosrđa
14. 11.
* Trogir – Katedrala, predvodio svečanu procesiju i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem povodom svetkovine sv. Ivana Trogirskog, zaštitnika Grada
* Split, Sjemenište – sudjelovao na manifestaciji „Tjedan sjećanja na Vukovar i Škabrnju“
15. 11.
* Sjemenište – predstavio zbornik učeničkih radova „Djeca Oca milosrđa“
16. 11.
* Ordinarijat – predsjedao sjednicom prezbiterskog vijeća
* Ordinarijat – primio kandidate za sveti red đakonata
* CBS - predvodio misno slavlje prigodom ispovijesti vjere i obećanja kandidata za đakonat
17- 18. 11., 25. g od pada grada Vukovara
* Vukovar - sudjelovao u „Koloni sjećanja“ i koncelebrirao na sv. misi koju je predvodio kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački
20. 11., Isus Krist – Kralj svega stvorenoga
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje tijekom kojega je zaredio tri đakona, dva na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, te jednog na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja
21. 11., Prikazanje Blažene Djevice Marije
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice župe
* Makarska, Konatedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe
24. 11.,
*Ordinarijat – susret biskupa metropolije
*Ordinarijat – primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije
25. 11., Sv. Katarina Aleksandrijska
*Dominikanski samostan – predvodio sv. misu o 800.-oj obljetnici utemeljenja reda sv. Dominika
27. 11., Prva nedjelja došašća
* Split, Sjemenište – pohodio sjemeništarce i odgojitelje splitskog sjemeništa i predvodio euharistijsko slavlje prigodom prve nedjelje došašća
28.11.
*Ordinarijat – susret s voditeljima zaručničkog tečaja
30. 11., Sv. Andrija
*Vepric – predvodio sv. misu i sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike Splitsko – makarske nadbiskupije
*Sućidar – 25.g župe, predvodio svetu misu
1. 12.
*Ordinarijat – susreo se sa don Mihaelom Provićem, predsjednikom Ureda za pastoral mladih i članovima „Hrvatskog Nadzemlja“
3. 12. Sv. Franjo Ksaverski
*Sinj – predvodio molitvu na otkrivanju kipa don Ivana Filipovića Grčića
4. 12. Druga nedjelja došašća
*Konkatedrala – predvodio sv. misu i krstio peto dijete u obitelji Pavić
6. 12. Sv. Nikola, biskup
*Lovret, Školske sestre franjevke Krista Kralja – sudjelovao na misi za pokojnu S. M. Claru Agano Kahambu, časnu sestru Splitske provincije Školskih sestara franjevki Krista Kralja, koja je ubijena u DR Kongu
8. 12., Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine Zaštitnice CBS-a i nazočio svečanoj akademiji
9. 12.,
*Podstrana, hotel Lav – prisustvovao na „Noći Neretvana“
11. 12. Treća nedjelja došašća
*Neslanovac- predvodio sv. misu i krstio peto dijete u obitelji Akalović
12. 12.
*Trogir, Samostan sv. Nikole- Benediktinke – predvodio sprovodnu misu za pokojnu madre Josipu Runje
15. 12.,
*Ordinarijat- Božićno primanje za ravnatelje srednjih i osnovnih škola Splitsko- makarske nadbiskupije
*Split, Samostan sestara Anćela- predvodio sv. misu na blagdan sv. Marije Crucifikse, utemeljiteljice sestara Anćela
18. 12., Četvrta nedjelja došašća
*Makarska – predvodio sv. misu u konkatedrali sv. Marka
* Split, Dobri – sudjelovao na adventskoj duhovnoj obnovi za redovnice grada Splita
20. 12.
*Ordinarijat - predstavljanje Božićne poruke i susret s medijskim djelatnicima
21. 12.
*Ordinarijat - božićno primanje i čestitanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike Grada i Županije
23. 12.
*Ordinarijat - sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata
24. 12., Badnji dan
*Svećenički dom – posjetio umirovljene i bolesne svećenike
25. 12., Rođenje Gospodinovo
*Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku s pjevanom službom čitanja
*Katedrala - predvodio svečanu danju misu
*Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode
26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
*Split, samostan Majke Divne – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike staračkog doma o kojima se brinu časne sestre „Kćeri Božje ljubavi“
*Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje
28. 12., Nevina dječica
*Split, samostan sv. Klare – posjetio časne sestre klarise i čestitao im blagdane
30. 12., Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa
*Split – Sukoišan, predvodio svečano euharistijsko slavlje
31. 12.
*Katedrala, predvodio svečano euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu