Splitsko-makarski nadbiskupi
1. 1., svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine
6. 1., Bogojavljenje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje
11. 1.
* Ordinarijat – primio p. Edwarda Nicholasa Polichnowskog, generalnog ministra franjevaca trećoredaca
15. 1., sv. Stošija
* Zadar – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu svete Stošije, zaštitnice grada
16. 1.
* Makarska – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog fra Karla Jurišića
20. 1.
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje za jedinstvo kršćana
21. 1., Sv. Agneza
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojne roditelje
22. 1.
* Tugare – predvodio euharistijsko slavlje i krstio šesto dijete u obitelji Bulić
23. 1.
* Zagreb – Susret biskupa HBK i BKBiH
24. 1.
* Zagreb – nazočio Teološko-pastoralnom tjednu
*Zagreb – sjednica Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja
25. 1.
* Zagreb – Izvanredno plenarno zasjedanje HBK
26. 1.
* Zagreb – gostovao u programu HKR-a
2. 2., Prikazanje Gospodinovo - Svijećnica
* Dubrovnik – sudjelovao na otvaranju feste i svečanoj Večernjoj uoči svetkovine sv. Blaža
3. 2. Sv. Blaž, b. i mč.
* Dubrovnik – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i procesiji povodom svetkovine sv. Blaža, zaštitnika Grada
4.2.
* Dubrovnik – susret biskupa metropolije
* Jesenice – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog don Juru Naranču
5. 2.
* Kotor, Crna Gora – sudjelovao na proslavi sv. Tripuna, zaštitnika Grada
10.2. Bl. Alojzije Stepinac
* Katedrala – predvodio svetu misu na spomendan blaženog Alojzija Stepinca
11. 2. Gospa Lurdska, Dan bolesnika
* Split, KBC Firule – prigodom Dana bolesnika predvodio euharistijsko slavlje i pohodio bolničke odjele
12. 2.
* Split, Pojišan – predvodio euharistijsko slavlje na završetku „Tjedna braka u Splitsko – makarskoj nadbiskupiji“
18. 2.
* Vepric – sudjelovao na susretu voditelja zaručničkih tečaja Splitsko – makarske nadbiskupije
19. 2
* Košute – predvodio euharistijsko slavlje i krstio šesto dijete u obitelji Prcela i prvo dijete u obitelji Klapež
21.2.
*Split, palača Milesi – prisustvovao predstavljanju knjige „Stvaranje Hrvatske države 1991. Ministarska sjećanja.“, akademika Davorina Rudolfa
1. 3. Pepelnica, Čista srijeda
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na početku korizme
2. 3.
* Kaštel Novi, OŠ Bijaći – prisustvovao vjeronaučnoj olimpijadi i natjecanju iz vjeronauka za vjeroučenike Splitsko – makarske nadbiskupije
4. 3.
*Baška voda – pastirski pohod
5. 3. Prva korizmena nedjelja
* Brela – pastirski pohod
7. 3.
* Ordinarijat – primio bogoslove-kandidate za primanje službi lektorata i akolitata
8. 3.
* Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
9.3
* CBS – predvodio sv. misu i primanje među kandidate za đakonat i prezbiterat
10. 3.
* Drašnice – pastirski pohod
*Igrane – pastirski pohod
11. 3.
* CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje podjele službi lektorata i akolitata
* Brist – pastirski pohod
* Gradac – pastirski pohod
12. 3. Druga korizmena nedjelja
* Makarska, Kraljica mira – pastirski pohod
14. 3.
* Split, Katedrala – susreo se s ministricom kulture Ninom Obuljen Koržinek i njenim suradnicima
* Živogošće – pastirski pohod
17.3.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obljetnica smrti pokojnih splitsko-makarskih nadbiskupa: Frane Franića i Ante Jurića
18. 3.
* Podaca – pastirski pohod
* Drvenik – pastirski pohod
19. 3. Treća korizmena nedjelja
* Podgora – pastirski pohod
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje u prigodi devete obljetnice preminuća službenice Božje Chiare Lubich, utemeljiteljice Djela Marijina – Pokreta Fokolara
20. 3. Sv. Josip, zaručnik BDM
* Split, samostan Sv. Ane – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu svetog Josipa, zaštitnika provincije
* Mertojak – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu sv. Josipa, zaštitnika župe
21.3.
* Dicmo – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog don Ivana Grubišića
22. 3.
* Vukovar – održao predavanje za učenike osmih razreda iz republike Hrvatske na „Školi mira“
24. 3.
* Tučepi – pastirski pohod
25. 3. Navještenje Blažene Djevice Marije - Blagovijest
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice sjemeništa i nadbiskupijske klasične gimnazije
* Split, samostan Sestara milosrdnica - predvodio euharistijsko slavlje
26. 3. Četvrta korizmena nedjelja
* Veliko Brdo – pastirski pohod
30.3.
* Zaostrog – pastirski pohod
31. 3.
* Zagreb – sudjelovao na Trećem zasjedanju Druge Zagrebačke sinode
1. 4.
* Split, palača Milesi – otvorio manifestaciju „Dani kršćanske kulture“
2. 4. Peta korizmena nedjelja
* Makarska, sv. Marko – pastirski pohod
3.4
* Ordinarijat – primio g. Eduarda Aznara, veleposlanika Španjolske u Hrvatskoj
5. 4.
* Ordinarijat – primio ravnatelja Nadbiskupijske klasične gimnazije Don Frane Bulić i članove Upravnog vijeća Kluba učenika i prijatelja gimnazije
6. 4.
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog don Ivana Barišića
9.4. Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodinove
*Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
*Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja
10. 4. Veliki ponedjeljak
*Split, Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja
11. 4., Veliki utorak
* Ordinarijat – sveta misa i doručak sa djelatnicima Ordinarijata
*Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
*Katedrala – sudjelovao na uri klanjanja
*Ordinarijat - sudjelovao na zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“
12. 4., Velika srijeda
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
13. 4., Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
*Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje
14. 4., Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Ordinarijat- primio povjerenicu Vlade Republike Hrvatske za grad Split, gđu. Branku Ramljak
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka
15. 4., Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje
16. 4., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – predvodio euharistijsko slavlje
17. 4. Vazmeni ponedjeljak
* Metković, sv. Nikola biskup – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio malenog Olivera, šesto dijete u obitelji Matković
19. 4. Vazmena srijeda
* Brač, Postira – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja za Hvarsko-bračko-višku biskupiju
21.4. Vazmeni petak
* Pula – koncelebrirao na euharistijskom slavlju za pok. mons. Antuna Bogetića, porečko – pulskog biskupa u miru
22. 4. Vazmena subota
* Split, Gospa od Zdravlja – podijelio sakrament svete krizme katekumenima i odraslima
23. 4. Druga vazmena nedjelja
* Hrvace – sveta krizma
24. 4.
* Visovac, Skradin, NP Krka - predvodio izlet djelatnika i suradnika Ordinarijata
* Manuš – susret s krizmanicima, kumovima i roditeljima
26. – 28. 4
*Zagreb, HBK – sudjelovao na 54. redovitom plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije
29. – 30.4. Susret Hrvatske katoličke mladeži
* Osijek, konkatedrala sv. Petra i Pavla – sudjelovao na župnom programu za mlade
* Vukovar – koncelebrirao na euharistijskom slavlju
1. 5. Sv. Josip Radnik
* Manuš – sveta krizma
2. 5.
* Sinj – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog fra Luku Radmana-Livaju
4. 5.
* Split, Palača Skočibučić Lukaris – otvorio izložbu „Nova istraživanja splitske katedrale“
5. 5.
* Split, HNK – sudjelovao na dodjeli nagrada grada Splita
*Ordinarijat – primio predstavnike organizacije „Hod za život“
6. 5.
* Split, Katedrala – predvodio svečanu molitvu Večernje tijekom koje su prepozit Prvostolnog kaptola mons. Nediljko Ante Ančić i povjerenica vlade za grad Split gđa. Branka Ramljak otvorili moćnik sv. Dujma
7. 5. Sv. Dujam, zaštitnik Grada i Nadbiskupije; Četvrta vazmena nedjelja
* Katedrala – Riva – sudjelovao na procesiji i koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju koje je ove godine predvodio mons. Hans Josef Becker, nadbiskup Paderborna
* Ordinarijat – primio predsjednika Vlade Republike Hrvatske, gosp. Andreja Plenkovića, ministra turizma Gari Capellija, gđu. Renatu Margetić – Urlić, izaslanicu Predsjednice Republike Hrvatske, povjerenicu Vlade za grad Split, gđu. Branku Ramljak i župana splitsko – dalmatinskog, gosp. Zlatka Ževrnju i druge suradnike
10. 5.
* Sinj – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
11. 5.
* Stobreč – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
12. 5. Sv. Leopold Bogdan Mandić
* Ordinarijat – primio vlč. Josepa Peguera, regionalnog vikara Opusa Dei
13. 5.
* Sinj – sveta krizma
* Žrnovnica – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
14. 5. Šesta vazmena nedjelja
* Stobreč – sveta krizma
* Žrnovnica – sveta krizma
15. 5.
* Kaštel Kambelovac – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
17. 5.
* Vepric – Svećenički dan
18. 5.
* Split, Sjemenište – povodom Dana Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu predvodio svečano euharistijsko slavlje te prisustvovao prigodnoj akademiji
* Kaštel Stari – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
19. 5
* Ordinarijat – primio učenike pobjednike vjeronaučne olimpijade, zajedno s njihovim ravnateljima i mentorima
* Kaštel Novi – predvodio euharistijsko slavlje na početku obilježavanja „Godine biskupa Žanića“ u Mostarskoj biskupiji
20. 5.
* Kman – predvodio euharistijsko slavlje za organizatore inicijative „Hod za život“
* Kaštel Kambelovac – sveta krizma
* Vinišće – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
21. 5.
* Kaštel Stari – sveta krizma
* Vinišće – sveta krizma
22. 5.
* Ordinarijat – primio predstavnike crkvenih pokreta, udruga i molitvenih zajednica Splitsko-makarske nadbiskupije
23. 5.
* Katedrala – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
27. 5.
* Bagalović – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
* Vid – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
28.5. Sedma Vazmena nedjelja
* Vid – sveta krizma
* Bagalović- sveta krizma
31. 5.
* Brda – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
1. 6.
* Split, Ordinarijat – podijelio priznanja i nagrade najboljim ekipama Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“ i Ministrantske malonogometne lige
3. 6.
* Split, Brda – sveta krizma
4. 6. Pedesetnica - Duhovi
* Split, Katedrala – sveta krizma
5. 6. Duhovski ponedjeljak
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje na susretu svih molitvenih zajednica Nadbiskupije
6. 6.
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje za Susret isusovačkih novaka iz srednje i istočne Europe
* Ordinarijat – primio polaznike XIX. naraštaja Ratne škole „Ban Josip Jelačić“
7. 6.
* Split, Kampus – predvidio euharistijsko slavlje za završetak akademske godine na Sveučilištu u Splitu
9. 6.
* Okrug – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
10. 6.
* Trilj – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio sedmo dijete u obitelji Galić
11. 6.
* Okrug – sveta krizma
13. 6. Sv. Antun Padovanski
* Split, sv. Frane na obali – predvodio euharistijsko slavlje na spomendan sv. Antuna Padovanskog
15. 6. Svetkovina presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove
16. 6.
* Split, Sustipan – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 50 godina od utemeljenje župe sv. Stjepana pod borovima
17. 6.
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje na proslavi 50.- te obljetnice mature nekadašnjih splitskih sjemeništaraca
18. – 19. 6.
* Zagreb, HBK – sudjelovao na Izvanrednom plenarnom zasjedanju i susretu s provincijalima
20.6.
* Ordinarijat – primio Pawela Wlodarczykoga, počasnog konzula RH u Krakovu
* Aržano – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
21. 6.
* Ordinarijat – sudjelovao na sastanku za Treći susret hrvatskih katoličkih obitelji
Split, palača Skočibučić – Lukaris – otvorio izložbu Krune Bošnjaka „Lice Milosrđa“
22. 6
Ordinarijat – primio ovogodišnje mladomisnike, don Luku Stipinovića i don Gabrijela Kambera
23. 6. Presveto Srce Isusovo
* Aržano – sveta krizma
* Split, Manuš – predvodio euharistijsko slavlje na Svetkovinu Presvetog Srca Isusova
24. 6.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je podijelio sakrament svetog reda trojici đakona: don Gabrijelu Kamberu, don Luki Stipinoviću i fra Mariju Lemi
25.6. Dvanaesta nedjelja kroz godinu
* Split, Lovrinac – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio Marka Punoša, šesto dijete u obitelji Punoš, i Luku Višića peto dijete u obitelji Višić
26. 6.
* Zagreb – koncelebrirao na misi zahvalnici za službu nuncija Alessandra D' Errica u Hrvatskoj
29. 6. Sveti Petar i Pavao, apostoli
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje za devetoricu svećenika koji su proslavili 50 godina misništva
30. 6.
* Sjemenište – predvodio svetu misu zahvalnicu i Te Deum prigodom završetka školske godine, te sudjelovao na prigodnom programu dodjele učeničkih svjedodžbi
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje i Te Deum povodom završetka odgojne godine
3. -6. 7.
* BiH, Blidinje – sudjelovao na permanentnom obrazovanju za mlađe svećenike splitske metropolije
13.7.
* Ordinarijat – primio gradonačelnika grada Splita, gosp. Andru Krstulovića Oparu i njegove suradnike
14.7
* Ordinarijat – primio župana splitsko-dalmatinskog, gosp. Blaženka Bobana i njegove suradnike
* Split, HNK –sudjelovao na ceremoniji otvaranja 63. Splitskog ljeta
16.7.
* Split, samostan sv. Klare – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je sestra Magdalena od Predragocijenjene Krvi položila doživotne zavjete
17.7.
* Ordinarijat – primio izaslanstvo Viteškog alkarskog društva
22.7.
* Trilj – predslavio euharistijsko slavlje kojim su sedmorica svećenika proslavili 25. godina misništva
* Omiš – prisustvovao na finalnoj večeri Omiškog festivala
23.7. Šesnaesta nedjelja kroz godinu
* Žrnovnica – Sitno Donje – predslavio euharistijska slavlja u župama koje su pogođene požarom i podsjetio pojedine stanovnike tih područja
24.7.
* Ordinarijat – primio mons. Jana Niemeca i Radoslawa Zmitrowicza, pomoćne biskupe u biskupiji Kamieniec Podolski iz Ukrajine
30. 7. Sedamnaesta nedjelja kroz godinu
* Srinjine – predslavio euharistijsko slavlje i obišao opožareno područje
31. 7.
* Dubrava – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
1. 8.
* Imotski – predslavio euharistijsko slavlje na uočnicu Gospe od Anđela
2. 8.
* Imotski – predslavio euharistijsko slavlje o blagdanu Gospe od Anđela
6. 8., Osamnaesta nedjelja kroz godinu
* Sinj – nazočio 301. trci viteške igre Alke
11. 8., sv. Klara
* Split, Samostan sv. Klare – predslavio svečano euharistijsko slavlje u samostanskoj crkvi prigodom svetkovine utemeljiteljice klarisa
12. 8.
* Solin – predslavio svetu misu prigodom 35. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj
15. 8., Uznesenje BDM – Velika Gospa
* Sinj – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje o svetkovini Velike Gospe
* Split – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje u svetištu Gospe od Pojišana
24. 8. Sv. Bartul
* Sjemenište – sudjelovao na otvaranju Katehetske ljetne škole i predvodio euharistijsko slavlje
25. - 27. 8
* Vepric – sudjelovao na Ljetnom susretu bogoslova Splitsko-makarske nadbiskupije
28. 8.
* Vepric - sudjelovao na duhovnim vježbama za starije svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
28. 8. -31. 8.
* Buško jezero – Karmel sv. Ilije – sudjelovao na duhovnim vježbama za mlađe svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
2. 9.
* Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima
4. 9.
* NKG „Don Frane Bulić“, Split – predslavio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine
5. 9.
* Studenci – predslavio euharistijsko slavlje i sprovodne obrede za pokojnog don Jakova Cikojevića
7. 9.,
* Vepric – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju sa svijećama uoči blagdana Rođenja BDM
8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
* Solin – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje prigodom blagdana Male Gospe
* Solin – koncelebrirao na večernjem euharistijskom slavlju kojeg je predslavio mons. Jure Bogdan, Vojni ordinarij u RH
10. 9. Dvadeset i treća nedjelja kroz godinu
* Dobranje, Bijeli Vir – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 400 godina od gradnje crkve posvećene Maloj Gospi
13. – 14. 9.
* Mostar, BiH – sudjelovao na proslavi 25. obljetnice biskupskog ređenja msgr. Ratka Perića
15. 9.
* Split, Ordinarijat – primio p. Dalibora Renića, novog provincijala Hrvatske pokrajine Družbe Isusove
16. 9.
* Herceg Novi, Crna Gora – predslavio euharistijsko slavlje o dolasku relikvija svetog Leopolda Bogdana Mandića u Herceg Novi
17.9. Dvadeset i četvrta nedjelja kroz godinu
* Split, Pojišan – predslavio euharistijsko slavlje o dolasku relikvija svetog Leopolda Bogdana Mandića u Split
19. 9.
* Gromiljak, BiH – sudjelovao na Susretu animatora za duhovna zvanja
20. 9.
* Vepric – predslavio euharistijsko slavlje i sudjelovao na Studijskom danu za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
21. 9.
* Gospa od Zdravlja, Split – predslavio euharistijsko slavlje za srednjoškolce i njihove profesore
22. 9.
* Gospa od Zdravlja, Split - sudjelovao na Redovničkim danim i predslavio euharistijsko slavlje
26. 9.
* Dugi rat – predslavio euharistijsko slavlje na početku Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“
27. 9. Sv. Vinko Paulski
* Samostan sestara milosrdnica, Split – predslavio euharistijsko slavlje o spomendanu sv. Vinka Paulskog, utemeljitelja reda Sestara Milosrdnica
28. – 29. 9
* Šibenik - sudjelovao na proslavi sv. Mihovila, zaštitnika grada Šibenika
30. 9. Sv. Jeronim
* Split, Samostan Sestara Anćela – predslavio euharistijsko slavlje i obrede privremenog i doživotnog zavjetovanja
* Split, Sjemenište – predslavio euharistijsko slavlje o proslavi 25. obljetnice djelovanja zajednice „Cenacolo“ u Hrvatskoj
1. 10. Dvadeset šesta nedjelja kroz godinu
* Šibenik - prisustvovao ustoličenju novog episkopa dalmatinskog Nikodima Kosovića
1. – 2. 10., Sv. Stjepan, papa i mučenik
* Hvar- sudjelovao na svečanoj proslavi sv. Stjepana I., pape i mučenika
4. – 8. 10
* Italija, Castel Gandolfo – sudjelovao na Međunarodnom skupu o novim temeljnim smjernicama svećeničkog odgoja
9.10.
* Split, Ordinarijat – primio s. Radoslavu Radek, vrhovnu glavaricu Družbe sestara Služavki Malog Isusa
9.10. – 12. 10.
* Zagreb, HBK- sudjelovao na plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije
13. 10.
* Split, Kampus – predvodio euharistijsko slavlje za početak duhovne obnove
15. 10. Dvadeset i osma nedjelja kroz godinu
* Split, Poljud – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 50-te obljetnice osnutka župe Svete Trojice
17.10.
* Split, Ordinarijat – primio moliškog Hrvata don Angela Giorgetta, župnika u župama San Felice del Molise i Montemitro i njegova pastoralnog suradnika Roka Giorgetta
18. 10. Sv. Luka, evanđelist
* Split, Kocunar – predslavio euharistijsko slavlje i predvodio procesiju
19. 10.
* Split, KBF – sudjelovao na XXIII. međunarodnom teološkom simpoziju „Vjera i sport u susretu“
20. 10.
* Split, Kamen – otvorio dvogodišnji studij Teologije posvećenog života
22. 10. Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu
* Igrane – predslavio euharistijsko slavlje tokom kojeg je posvetio novi oltar
25. 10.
* Vepric – susret sa dekanom i svećenicima Neretvanskog dekanata
* Split, Sjemenište – predstavio zbornik dječjih radova „Na ramenima moga tate“
26. 10.
* Split, Ordinarijat – primio članove „Saveza za Poljica“
29. 10. Trideseta nedjelja kroz godinu
* Brnaze – predslavio euharistijsko slavlje i krstio šesto dijete u obitelji Čarić
30.-31. 10.
* Zagreb – koncelebrirao na euharistijskom slavlju i sudjelovao na susretu sa državnim tajnikom kardinalom Pietrom Parolinom
1. 11., Svi Sveti
* Lovrinac – predslavio euharistijsko slavlje i molitvu odrješenja za pokojne
2. 11., Dušni dan
* Vidonje – predslavio euharistijsko slavlje i molitvu za sve pokojne
5. 11. Trideset i prva nedjelja kroz godinu
* Split, Gospa od Zdravlja – predslavio euharistijsko slavlje i otvorio Dane socijalne zauzetosti
7.-14. 11.
* Izrael– sudjelovao na hodočašću vjernika Splitsko-makarske nadbiskupije u Svetu Zemlju
18.11.
* Mlinište – slavio misu zadušnicu za pokojne roditelje
19.11. Trideset i treća nedjelja kroz godinu
* Split, Sv. Dominik – predslavio euharistijsko slavlje o proslavi 50. obljetnice utemeljenja župne zajednice
21. 11., Prikazanje Blažene Djevice Marije
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice župe
* Makarska, Konatedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe
22.11.
* Split, KBF – sudjelovao na teološkom skupu „Dr. sc. Živan Bezić: teologija i pastoral“
* Ordinarijat – primio kandidate za sveti red đakonata
23. 11.
* Ordinarijat – sudjelovao u predstavljanju nove knjige pape Franje „Oče naš“
* CBS – predslavio misno slavlje prigodom ispovijesti vjere i obećanja kandidata za đakonat
25. 11.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na Stručnom skupu za vjeroučitelje
26. 11. Svetkovina Krista Kralja
* Split, Gospa od Zdravlja – za đakone zaredio desetoricu bogoslova: dva na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, šestoricu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja te dvojicu na naslov Hrvatske dominikanske provincije Navještenja BDM
28.11.
* Ordinarijat – susret s župnicima u čijim se župama održavaju zaručnički tečajevi
* Ordinarijat – susret s dekanima
1. 12.
* Imotski – predvodio misu zadušnicu za pokojnog fra Vinka Prlića
2. 12.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slave na proslavi 40. obljetnice Hrvatske zajednice Bračnih susreta
3. 12. Prva nedjelja došašća
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje
5. 12.
* Split – prisustvovao na predstavljanju knjige „Marko Marulić, pjesnik i didaktičar“ don Drage Šimundže
6. 12. Sv. Nikola
* Vepric – predvodio sv. misu i sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike Splitsko – makarske nadbiskupije
* Neorić – predvodio misu zadušnicu za pokojnog biskupa mons. Petra Šolića, o 25. obljetnici smrti
7. 12. Sv. Ambrozije
* Split, Ravne Njive – predvodio euharistijsko slavlje o slavlju 40. godišnjice djelovanje Neokatekumenskog puta u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji
8. 12. Bezgrešno začeće BDM
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice CBS-a i nazočio svečanoj akademiji
* Split, Sv Frane na obali – predvodio svečano euharistijsko slavlje
9. 12.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje u zajedništvu s članovima Marijine legije
10. 12. Druga nedjelja došašća
* Metković, Sv. Ilija – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio dijete iz obitelji Baće
14. 12. Sv. Ivan od Križa
* Ordinarijat – Božićno primanje za ravnatelje predškolskih ustanova, te osnovnih i srednjih škola
* Ordinarijat – primio kontraadmirala Predraga Stipanovića, zapovjednika HRM – a i komodora Ivu Raffanellija
15. 12.
* Ordinarijat – primio Pwela Wlodarczyskoga, počasnog konzula RG u Krakovu
* Split, Sveučilišna galerija „Vasko Lipovac“ – prisustvovao predstavljanju knjige „Vodnjanske relikvije očima znanstvenika – antropološki pristup“
* Split, Samostan sestara Anćela- predvodio euharistijsko slavlje na blagdan sv. Marije Crucifikse, utemeljiteljice sestara Anćela
17. 12. Treća nedjelja došašća
* Makarska – predvodio sv. misu u konkatedrali sv. Marka
* Split, Gospa od Zdravlja – sudjelovao na adventskoj duhovnoj obnovi za redovnice grada Splita
18. 12.
* Split, Caritas - primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije
* Split, Gospa od Zdravlja – prisustvovao na predstavljanju monografije Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja „Gospodina vam dao mir“
19. 12.
* Ordinarijat - predstavljanje Božićne poruke i susret s medijskim djelatnicima
21. 12.
* Ordinarijat - božićno primanje i čestitanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike Grada i Županije
22. 12.
* Ordinarijat - sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata
* Svećenički dom – posjetio umirovljene i bolesne svećenike
25. 12., Rođenje Gospodinovo
* Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku
* Katedrala - predvodio svečanu danju misu
* Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode
26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
* Split, samostan Kćeri Božje ljubavi – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike doma za starije o kojima se brinu časne sestre
* Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje
28. 12., Nevina dječica
* Trogir – posjetio časne sestre Benediktinke u samostanu sv. Nikole
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare
31. 12., Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa
* Split, Sukoišan, predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu