Splitsko-makarski nadbiskupi
1. 1., svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine
6. 1., Bogojavljenje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje
11. 1., Krštenje Gospodinovo
* Solin, Gospa od Otoka - predvodio svečano euharistijsko slavlje
12. 1.
* Ordinarijat - primio članove Organizacijskog odbora simpozija „Život i djelo o. Ante Alfirevića“
15. 1., Sv. Stošija
* Zadar - sudjelovao na svetkovini sv. Stošije, zaštitnice grada
18. 1., Druga nedjelja kroz godinu
* Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom blagdana Gospe Ranjene
20. 1.
* Mlinište – predvodio misu zadušnicu za pokojne roditelje
23. 1.
* Katedrala – predvodio molitvu za jedinstvo kršćana
25. 1., Treća nedjelja kroz godinu
* Pujanke – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine Obraćenja sv. Pavla
26. 1.
* Zagreb – redovito plenarno zasjedanje HBK i BK BiH
27. 1.
* Zagreb – sudjelovao na Teološko-pastoralnom tjednu
* Zagreb – sjednica Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja
28. 1.
* Zagreb – Izvanredno plenarno zasjedanje HBK
31. 1., Sv. Ivan Bosco
* Kman – sudjelovao na susretu svećeničkih i redovničkih kandidata Splitsko-makarske nadbiskupije
* Kman – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 200. obljetnice rođenja sv. Ivana Bosca
2. 2., Prikazanje Gospodinovo
* Katedrala – predvodio svečanu procesiju od sv. Dominika do Katedrale te predsjedao svečanim euharistijskim slavljem povodom Dana posvećenog života
2. – 3. 2.
* Dubrovnik – sudjelovao na proslavi sv. Vlaha, zaštitnika Grada i Biskupije
5. – 16. 2.
* SAD – pohodio hrvatske župe u New Yorku i Chicagu povodom blagdana bl. Alojzija Stepinca
17. 2.
* Zagreb – Stalno vijeće HBK
18. 2., Pepelnica
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
19. 2.
* Split, Zdravstvena škola – sudjelovao na otvorenju Vjeronaučne olimpijade za osnovne i srednje škole na nadbiskupijskoj razini
21. 2.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio molitveni susret Bogu posvećenih osoba Splitsko-makarske nadbiskupije
22. 2. Prva korizmena nedjelja
* Cista Velika – pastirski pohod
* Dobranje – pastirski pohod
* Ordinarijat – primio p. Antu Tustonjića, provincijala Hrvatske pokrajine Družbe Isusove
23. 2.
* Runović - pastirski pohod
25. 2.
* Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
26. 2.
* Podbablje - pastirski pohod
27. 2.
* Imotski - pastirski pohod
28. 2.
* Zagreb – sudjelovao na otvaranju postupka za beatifikaciju o. Ante Gabrića
1. 3. Druga korizmena nedjelja
* Poljica Imotska - pastirski pohod
2. 3.
* Vinjani - pastirski pohod
3. 3.
* Krstatice - pastirski pohod
4. 3.
* Aržano – pastirski pohod
5. 3.
* Budimiri – pastirski pohod
* Biorine – pastirski pohod
6. 3.
* Zmijavci – pastirski pohod
7. 3.
* Sjemenite – nazočio Nadbiskupijskome stručnom skupu za vjeroučitelje
* Proložac – pastirski pohod
8. 3., Treća korizmena nedjelja
* Ričice – pastirski pohod
* Lokvičići – pastirski pohod
9. 3.
* Medov Dolac – pastirski pohod
10. 3.
* Grabovac – pastirski pohod
13. 3.
* Zagvozd – pastirski pohod
14. 3.
* Humac (BiH) – slavio misu na susretu maturanata sa područja Splitske metropolije i zadarske nadbiskupije
* Cista Provo – pastirski pohod
15. 3., Četvrta korizmena nedjelja
* Lovreć – pastirski pohod
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom susreta fokolara, a povodom obljetnice utemeljiteljice pokreta fokolara Chiare Lubich
16. 3.
* Slivno – pastirski pohod
17. 3.
* Ordinarijat – primio bogoslove kandidate za službu lektorata i akolitata
18. 3.
* Sveučilišna knjižnica – sudjelovao na tribini „Putokaz za mlade“
19. 3., Sveti Josip, zaručnik Blažene Djevice Marije
* Ordinarijat – primio Josipa B., štićenika doma „Zenta“
* Split, samostan sv. Ane – predvodio euharistijsko slavlje povodom svetkovine sv. Josipa, zaštitnika provincije sestara služavki Malog Isusa
20. 3.
* Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje na obljetnicu smrti nadbiskupa Frane Franića i nadbiskupa Ante Jurića
21. 3.
* CBS - u sklopu susreta roditelja i župnika predvodio svečano euharistijsko slavlje s postavljanjem petorice lektora i dvojice akolita
* Palača Milesi – otvorio Dane kršćanske kulture
22. 3., Peta korizmena nedjelja
* Krk – sudjelovao na biskupskom ređenju mons. Ivice Petanjka, novog krčkog biskupa
23. 3.
* Zagreb – stalno vijeće HBK
* Đakovo – sudjelovao na proslavi 25. obljetnice biskupskog ređenja mons. Marina Srakića, đakovačko-osječkog nadbiskupa u miru
25. 3.
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice sjemeništa i nadbiskupijske klasične gimnazije
* Split, samostan Sestara milosrdnica - predvodio euharistijsko slavlje
26. 3.
* Split, crkva sv. Frane na obali – predvodio euharistijsko slavlje i blagoslovio novi križ
27. 3.
* Marjan – predvodio križni put grada Splita od sv. Frane na obali do crkvice Gospe od Žalosti gdje je slavio sv. misu sa okupljenim vjernicima
29. 3., Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodnje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
* Katedrala - popodne sudjelovao na uri klanjanja
31. 3., Veliki utorak
* Ordinarijat – sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata
* Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
* Ordinarijat - sudjelovao u zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“
1. 4., Velika srijeda
* Katedrala – ujutro sudjelovao na uri klanjanja
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
2. 4., Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje
3. 4., Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Ordinarijat – svečano primio pronađenu sliku Marije Magdalene
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka
4. 4., Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike te sudjelovao na zajedničkom ručku
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje
5. 4., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – podijelio sakramente kršćanske inicijacije dvojici zatvorenika, te predvodio euharistijsko slavlje
6. 4., Vazmeni ponedjeljak
* Mlinište – sudjelovao na XV. festivalu žudija, te predvodio euharistijsko slavlje
7. 4., Vazmeni utorak
* Samostan sv. Klare – posjetio č.ss. klarise i čestitao im blagdane
8. 4., Vazmena srijeda
* Muzej crkvene umjetnosti, Peristil – sudjelovao na predstavljanju knjige „Sveta Stolica i Republika Hrvatska, dvadeset godina diplomatskih odnosa (1992-2012)“
10. 4., Vazmeni petak
* Samostan benediktinki, Trogir – posjetio časne sestre benediktinke i čestitao im blagdane
13. – 16. 4.
* Zagreb – sudjelovao na plenarnom zasjedanju HBK
18. – 19. 4.
* Rijeka, Trsat – sudjelovao na 2. Nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji
21. 4.
* Split, Sjemenište – posjetio sjemeništarce i predvodio euharistijsko slavlje
22. 4.
* Potravlje – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
23. 4. sv. Jure
* Drvenik Veli – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom zaštitnika mjesta
24. 4.
* Ordinarijat – primio gospodina Otto Hirscha, voditelja fasaderske i soboslikarske tvrtke Hirsch Malerei&Mehr iz Linza (Austrija)
* Sinj – predvodio sprovodnu misu za pokojnog fra Petra Jankovića
25. 4., Sv. Marko ev.
* Potravlja – sveta krizma
* Proložac – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Katedrala – predvodio bdijenje za duhovna zvanja
26. 4., Nedjelja Dobrog Pastira
* Proložac – sveta krizma
27. 4.
* Ordinarijat – primio pobjednike nadbiskupijske vjeronaučne olimpijade
28. 4.
* Split, Kocunar – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
29. 4., Sv. Katarina Sijenska
* Strožanac – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
30. 4.
* Lučac, Gospa od Zdravlja – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
1. 5., Sv. Josip Radnik
* Zadar – sudjelovao na susretu sjemeništaraca i odgojitelja
2. 5.
* Lučac, Gospa od Zdravlja – sveta krizma
3. 5.
* Split, Kocunar – sveta krizma
* Strožanac – sveta krizma
* Ordinarijat – primio hodočasnike sa Filipina, na čelu s mons. Raul Martirez, biskupom u miru Central Visayasa
4. 5.
* Split, Kman – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
6. 5.
* Split, HNK - sudjelovao na svečanoj sjednici Gradskoga vijeća
* Katedrala – predvodio svečanu prvu večernju svetkovine sv. Dujma
7. 5., Sv. Dujam, zaštitnik Nadbiskupije i Grada
* Ordinarijat – primio predsjednicu RH gđu. Kolindu Grabar-Kitarović
* Split, Obala – sudjelovao u procesiji od Katedrale do Trga dr. Frane Tuđmana i koncelebrirao na euharistijskom slavlju koje je predvodio đakovačko-osječki nadbiskup mons. Đuro Hranić
8. 5.
* Peristil, palača Skočibučić-Lukaris – sudjelovao na otvaranju izložbe fotografija „Pustinja Blaca – kultuni krajolik“
* Split, Lučac (sv. Dominik) – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
9. 5.
* Split, Lučac – sveta krizma
* Split, Sirobuja – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
10. 5.
* Split, Sirobuja – sveta krizma
* Split, Kman – sveta krizma
12. 5.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje povodom 100-te obljetnice rođenja pok. o. Anta Gabrića
14. 5., Uzašašće Gospodinovo
* Split, KBF – sudjelovao na Danu Fakulteta te predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Sinj, crkva Gospe Sinjske – predvodio euharistijsko slavlje prigodom 300. obljetnice obrane Sinja
16. 5.
* Izvor Cetine, crkva sv. Spasa – predvodio euharistijsko slavlje prigodom proslave Uzašašća Gospodinova
* Bast - Baška voda – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Zaostrog – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
17. 5.
* Bast – Baška voda – sveta krizma
*Zaostrog – sveta krizma
18. 5.
* Split, Lovret – predvodio misu zadušnicu za pok. s. M. Berhmanu Rozarija Nazor
* Split, Poljud – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
20. 5.
* Vepric – sudjelovao na Svećeničkom danu i predvodio euharistijsko slavlje sa svećenicima Splitsko-makarske nadbiskupije
* Split, Žnjan – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
21. 5.
* Split, Katedrala – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
23. 5.
* Split, Poljud – sveta krizma
24. 5., Pedesetnica – Duhovi
* Split, Katedrala – sveta krizma
* Split, Poljud – sveta krizma
30. 5.
* Dicmo Gornje - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Dugopolje - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Zagvozd – blagoslov novog mozaika na pročelju crkve
31. 5., Presveto Trojstvo
* Dicmo Gornje – sveta krizma
* Dugopolje – sveta krizma
4. 6. Tijelovo, Svetkovina Tijela i Krvi Gospodinove
* Split, Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje, te procesiju i blagoslov sa Presvetim Oltarskim Sakramentom u peripteru katedrale
5. – 6. 6.
* Sarajevo, BiH – sudjelovao u programu posjeta Sv. Oca Bosni i Hercegovini
7. 6., Deseta nedjelja kroz godinu
* Neorić – sveta krizma
* Klis – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
8. – 9. 6.
* Zagreb – sudjelovao na zajedničkom zasjedanju biskupa HBK i redovničkih provincijala Hrvatske
11. 6.
* Ordinarijat – primio župana Splitsko-dalmatinske županije, gradonačelnika grada Splita i rektora Sveučilišta u Splitu
12. 6., Presveto Srce Isusovo
* Split, rezidencija Družbe Isusove – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Makarska, katedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje sa obnovom zavjeta Makarana Presvetom Srcu Isusovu
13. 6., Bezgrešno Srce Marijino, Sv. Antun Padovanski
* Split, Sv. Frane na Obali – predvodio euharistijsko slavlje povodom blagdana sv. Antuna Padovanskog
14. 6., Jedanaesta nedjelja kroz godinu
* Klis – sveta krizma
15. 6.
* Split, Medicinski fakultet – sudjelovao na Danu Sveučilišta
* Čačvina – predvodio euharistijsko slavlje te blagoslovio novu kapelicu i kip sv. Vida
16. 6.
* Ordinarijat – primio svećenike krizmatelje koji su pomogli podijeliti sakrament potvrde ovogodišnjim krizmanicima u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji
17. 6.
* Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje i Te Deum za studente kao zahvalu za proteklu akademsku godinu
* Sjemenište - sudjelovao na susretu za mlade u organizaciji Ureda za pastoral mladih
18. 6.
* Ordinarijat – primio pobjedničke ekipe KMNL-a, te uručio pehare i nagrade
19. 6.
* Nova Sela – predvodio sprovodnu misu i obrede za don Tomislava Brečića
* Muć Donji – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
20. 6.
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom susreta ministranata
21. 6., Dvanaesta nedjelja kroz godinu
* Muć Donji – sveta krizma
22. 6.
* Ordinarijat – primio đakone, kandidate za sveti red prezbiterata Splitsko-makarske nadbiskupije
24. 6., Rođenje sv. Ivana Krstitelja
* Stilje – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom župnog blagdana sv. Ivana, u koncelebraciji sa svećenicima koji su slavili 25. obljetnicu svećeništva, te blagoslovio novi križni put
27. 6.
* Split, Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje i obrede ređenja, zaredivši za svećenike devetoricu kandidata: četvoricu na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, dvojicu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja, te trojicu na naslov Družbe Marijine – misionara monfortanaca
* Bisko-Kotlenice – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
29. 6., Sv. Petar i Pavao, apostoli
* Bisko-Kotlenice – sveta krizma
* Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju prigodom župnog blagdana
30. 6.
* Sjemenište – predvodio misu zahvalnicu i Te Deum prigodom završetka školske godine, te sudjelovao na prigodnom programu dodjele učeničkih svjedodžbi
30. 6. – 3. 7.
* Livno, BiH – sudjelovao na permanentnom obrazovanju za mlađe svećenike u Kući Djeteta Isusa
4. 7.
* Dubrava – predvodio sv. misu zadušnicu za nevine žrtve Drugog svjetskog rata
5. 7. Četrnaesta nedjelja kroz godinu
* Imotski – predvodio sv. misu svećeničkih obljetnica fra Rafaela Begića i fra Željka Tolića
6. 7.
* Žeževica – predvodio sprovodnu svetu misu za pokojnog don Josipa Čorića
8. 7.
* Ordinarijat – primio mladomisnike koji su polagali jurisdikcijski ispit
9. 7.
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje i Te Deum povodom završetka odgojne godine
12. 7., Petnaesta nedjelja kroz godinu
* Ruda – predvodio svečano euharistijsko slavlje s posvetom novog oltara
15. 7.
* Imotski – predvodio sprovodnu svetu misu za pokojnog fra Bruna Pezu
16. 7.
* Brela – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju povodom 300-te obljetnice crkve
17. 7.
* Ordinarijat – primio mladomisnike i uručio im dekrete
18. 7.
* Vepric – posjetio uvažene goste svetišta: biskupa Linza Ludwiga Schwarza, te p. Marka Rupnika sa kolegama iz Centro Alettija
* Split, Kman – predvodio svetu misu tijekom koje je krstio šesto dijete u obitelji Balek
* Ordinarijat – primio uvaženog biskupa mons. Marcella Semerara, tajnika Komisije devetorice kardinala, sa grupom svećenika i bogoslova
25. 7., sv. Jakov
* Otok – predslavio svečano euharistijsko slavlje i blagoslov spomenika povodom 300-te obljetnice otočke bitke na Dugišu
27. 7.
* Vepric – primio izaslanstvo grada Sinja, sinjskog svetišta i alkara
5. 8.
* Knin – sudjelovao na proslavi Dana pobjede i domovinske zahvalnosti
8. 8.
* Solin – predvodio svetu misu na početku 33. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj
9. 8., Devetnaesta nedjelja kroz godinu
* Sinj – nazočio jubilarnoj 300. trci viteške igre alke
10. 8.
* Split, Županija – posjetio predsjednicu RH, gospođu Kolindu Grabar-Kitarović u njenom privremenom uredu u Splitu
11. 8., sv. Klara
* Split, samostan sv. Klare – predslavio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine utemeljiteljice sestara klarisa
14. 8.
* Dugopolje – Sinj, dočekao posebnog Papinog izaslanika, uzoritog kardinala Josipa Bozanića, nadbiskupa i metropolitu zagrebačkog, te ga svečano pozdravio i predstavio u Sinju pred okupljenim vjernicima
15. 8., Uznesenje Blažene Djevice Marije (Velika Gospa)
* Sinj – sudjelovao na svečanoj procesiji i euharistijskom slavlju povodom 300-te obljetnice pobjede nad Turcima i čašćenja slike Gospe Sinjske
* Sinj – predslavio večernju svetu misu
20. 8.
* Split, Katedrala – primio Njegovu Svetost, patrijarha srpskog g. Irineja
22. – 23. 8.
* Vepric – sudjelovao na ljetnom susretu bogoslova Splitsko-makarke nadbiskupije
24. 8. sv. Bartol, ap.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na Katehetskoj ljetnoj školi
30. 8., Dvadeset i druga nedjelja kroz godinu
* Trilj – predvodio euharistijsko slavlje tijekom kojega je krstio dvoje djece
31. 8. – 3. 9.
* Karmel sv. Ilije, Buško jezero (BiH) – sudjelovao na duhovnim vježbama za mlađe svećenike
4. 9.
* Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima
7. 9.
* NKG „Don Frane Bulić“, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine
* Vepric – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju sa svijećama uoči blagdana Rođenja BDM
8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
* Solin – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju prigodom blagdana Male Gospe
* Solin – predvodio večernje euharistijsko slavlje
9. 9.
* Sveučilišna knjižnica, Split – prisustvovao predstavljanju knjige banjalučkog biskupa Franje Komarice
12. 9.
* Samostan Školskih sestara franjevaka Krista Kralja, Split – predvodio euharistijsko slavlje prigodom doživotnih zavjeta jedne sestre franjevke i više obljetnica zavjeta sestara franjevaka
14. 9., Uzvišenje svetoga Križa
* Varoš, Split – predvodio svečanu verčernju i euharistijsko slavlje prigodom blagdana zaštitnika župe
16. 9.
* Ordinarijat – nazočio predstavljanju Hrvatskog katoličkog sveučilišta iz Zagreba i monografije o njegovu rektorskom lancu, te svečanom potpisivanju sporazuma o suradnji između Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Université Panthéon-Assas – Paris II
* Ravne Njive, Split – predvodio euharistijsko slavlje prigodom otvaranja nove sezone Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“
17. 9.
* Ordinarijat – primio predstavnicu inicijative „40 dana za život“
* Ordinarijat – primio Mirtu Utrobičić, kandidaticu za red Bosonogih karmelićanki, prije njenog odlaska u samostan u mjesto Duruelo (Španjolska)
18. – 19. 9.
* Zagreb – predsjedao susretu odgojitelja u bogoslovijama u Hrvatskoj
21. 9., sv. Matej
* Ravne Njive, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom slavlja zaštitnika župe
22. – 24. 9.
* Košljun, Krk – nazočio susretu animatora za duhovna zvanja
24. 9.
* Split, Dobri – predvodio euharistijsko slavlje za srednjoškolce prigodom početka nove školske i vjeronaučne godine
25. 9.
* Vepric – sudjelovao na susretu s djelatnicima Crkvenog interdijecezanskog suda prvog i drugog stupnja u Splitu
27. 9. – 4. 10.
* Španjolska – sudjelovao u hodočašće Splitsko-makarske nadbiskupije u Španjolsku
6. 10.
* Kaštel Štafilić, Hotel „Resnik“ – sudjelovao na godišnjem skupu hrvatskih pastoralnih djelatnika Zapadne Europe
7. 10., Blažena Djevica Marija od Krunice
* Imotski – predvodio sprovodnu misu za pokojnog fra Danka Gligotu
9. 10.
* Ordinarijat – sudjelovao na susretu s profesorima splitskog KBF-a i članovima Povjerenstva za preustroj Pastoralne godine
9. – 10. 10.
*Zagreb – zasjedanje Stalnog vijeća HBK
11. 10., Dvadeset i osma nedjelja kroz godinu
* Bitelić – predvodio svečano euharistijsko slavlje s blagoslovom zvonika i mozaika
15. 10., Sveta Terezija Avilska
* Ordinarijat – primio kaldejskog pomoćnog biskupa Bagdada Shlemona Wardunija sa njegovim suradnicima
18. 10., Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu
* Split, Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom završetka volonterske akcije Skac-a „72 sata bez kompromisa“
20. 10.
* Zagreb, bazilika Presvetog Srca Isusova – predslavio svetu misu povodom 27. obljetnice smrti sluge Božjega o. Ante Gabrića
21. 10.
* Sinj – predvodio svečano euharistijsko slavlje i sudjelovao na susretu provincijala franjevaca (OFM) iz Europe
22. – 23. 10.
* Split, KBF – sudjelovao na XXI. međunarodnom teološkom simpoziju u Splitu
23. 10.
* Split, Kampus – predslavio svetu misu povodom duhovne obnove za studente splitskog Sveučilišta
24. 10.
* Split, Lovrinac/Trstenik – predvodio obred sprovoda i svetu misu zadušnicu za pokojnog fra Vicka Kapitanovića
25. 10.
* Studenci – predvodio svečano euharistijsko slavlje sa posvetom oltara i župne crkve
27. 10.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na predstavljanju knjige mons. Jurja Batelje "Rivellijeva zavjera laži. Blaženi Alojzije Stepinac i Srpska pravoslavna Crkva"
29. 10.
* Split, Sjemenište – prigodom 125. obljetnice utemeljenja Družbe sestrara Služavki Malog Isusa predvodio svečano euharistijsko slavlje i sudjelovao na prigodnom programu
1. 11., Svi Sveti
* Split, Lovrinac - predvodio svečano euharistijsko slavlje, te procesiju i obrede kod središnjeg križa
2. 11., Dušni dan – Spomen svih vjernih mrtvih
* Vidonje - na Spomen svih vjernih mrtvih predvodio euharistijsko slavlje
3. 11.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na tribini o hodočašću Splitsko-makarske nadbiskupije u Španjolsku
5. 11.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na predstavljanju knjige dr. Mile Vidovića „Kvirin Klement Bonefačić - biskup splitski i makarski za vrijeme komunističkog režima 1944.-1954.“
7. 11.
* Split, Sjemenište – predslavio svetu misu kojom je počela nova sezona ministrantske malonogometne lige „Ivan Merz“ Splitsko-makarske nadbiskupije
9. – 12. 11.
* Zagreb – 51. plenarno zasjedanje Hrvatske biskupske konferencije
15. 11., Trideset i treća nedjelja kroz godinu
* Rim, Papinski hrvatski zavod sv. Jeronima – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom jesenskog susreta hrvatskih rimskih studenata
19. 11., Obljetnica posvete Prvostolne crkve
* Ordinarijat – primio kandidate za đakonat
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom obreda obećanja kandidata za đakonat
21. 11., Prikazanje Blažene Djevice Marije
* Split, Dobri – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice župe
* Makarska, Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetkovine svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe
22. 11., Isus Krist – Kralj svega stvorenoga
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje tijekom kojega je zaredio šestoricu đakona, trojicu na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, te trojicu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja
25. 11.
* Imotski – sudjelovao na susretu župnika i župnih vikara Imotskog dekanata sa osvrtom na proteklu pastirsku vizitaciju
26. 11.
* Ordinarijat – primio župnike mentore ovogodišnjih ređenika
* Ordinarijat – primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije
29. 11., Prva nedjelja došašća
* Split, Sjemenište – pohodio sjemeništarce i odgojitelje splitskog sjemeništa i predvodio euharistijsko slavlje prigodom prve nedjelje došašća
30. 11., sv. Andrija, ap.
* Ordinarijat – sazvao izvanredni sastanak djelatnika Ordinarijata na kojem je javno obznanio odluku pape Franje o imenovanju mons. Jure Bogdana novim Vojnim ordinarijem
2. 12.
* Vepric – sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike koji djeluju u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji, te predvodio koncelebrirano euharistijsko slavlje sa okupljenim svećenicima
5. 12.
* Ordinarijat – primio vlč. Josepa Peguera Pocha, vikara Opusa Dei i dr. sc. Vuku Brigljevića, uglednog hrvatskog znanstvenika
7. 12.
* Split, Pujanke – slavio svetu misu zornicu
8. 12., Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine Zaštitnice CBS-a i nazočio svečanoj akademiji
* Split, sv. Frane na Obali – predvodio svečano euharistijsko slavlje
10. 12.
* Split, Lučac – slavio svetu misu zornicu
11. 12.
* Podstrana, hotel Lav – prisustvovao na „Noći Neretvana“
13. 12., Treća nedjelja došašća
* Split, Lučac/Katedrala – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem u splitskoj katedrali
14. 12.
* Kaštel Gomilica – slavio svetu misu zornicu
17. 12.
* Solin, župa sv. Solinskih mučenika – slavio svetu misu zornicu
18. 12.
* Split, Pojišan – slavio svetu misu zornicu
20. 12., Četvrta nedjelja došašća
* Vepric – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem
* Split, Dobri – sudjelovao na adventskoj duhovnoj obnovi za redovnice grada Splita
* Sinj – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem
21. 12.
* Ordinarijat - božićno primanje i čestitanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike Grada i Županije
22. 12.
* Ordinarijat - predstavljanje Božićne poruke i susret s medijskim djelatnicima
23. 12.
* Ordinarijat - sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata
24. 12. Badnji dan
* Svećenički dom – posjetio umirovljene i bolesne svećenike
25. 12., Rođenje Gospodinovo
* Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku s pjevanom službom čitanja
* Katedrala - predvodio svečanu danju misu
* Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode
26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
* Split, samostan Kćeri Božje ljubavi – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike staračkog doma o kojima se brinu časne sestre
* Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje
27. 12., sveta obitelj Isusa, Marije i Josipa
* Solin, Gospa od Otoka – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem
28. 12., Nevina dječica
* Split, samostan sv. Klare – posjetio časne sestre klarise i čestitao im blagdane
30. 12.
* Trogir, samostan sv. Nikole – posjetio časne sestre benediktinke i čestitao im blagdane
31. 12.
* Katedrala, predvodio svečano euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu